Naar inhoud springen

Zware regenval in Oost-Spanje legt leven stil

Uit Wikinieuws

29 september 2025 

Door extreme regenval is het openbare leven in het oosten van Spanje grotendeels stilgevallen, met name in de kustprovincies {{w|Valencia (provincie)|Valencia, Castellón en Tarragona. Veel wegen zijn overstroomd en scholen, bibliotheken en parken blijven deze maandag gesloten. Een geplande voetbalwedstrijd tussen Valencia CF en Real Oviedo is met een dag uitgesteld. De Spaanse weerdienst AEMet (en) meldt dat er in het gebied rond de Ebro in zes tot acht uur tijd 160 tot 200 mm regen is gevallen, ongeveer vier keer de hoeveelheid hier normaal gesproken valt in de hele maand september.

De extreme regenval is het gevolg van de restanten van de orkaan Gabriëlle (en), die afgelopen week over de Azoren en Portugal trok.

Een jaar geleden waren er in Valencia ook al zware overstromingen, waarbij toen 235 doden vielen. Deze keer lijkt men beter voorbereid.

Bronnen

[bewerken]