Vierhonderd Europese studenten voor European Week naar Eindhoven
Uit Wikinews
11 april 2005
Vierhonderd studenten uit ruim dertig Europese landen zijn in de week van 11 tot en met 15 april voor de European Week Eindhoven (EWE) 2005 te gast bij de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e). De EWE 2005 is een van de grootste studentencongressen in zijn soort en heeft als centraal thema 'How big is YOUR Europe? Explore its dimensions'. Tijdens de EWE wordt Europa belicht vanuit diverse dimensies: economisch, politiek, sociaal en geografisch. Dit gebeurt tijdens drie conferentiedagen en in informele bijeenkomsten. Tot de sprekers behoren onder andere Amerikadeskundigen prof.dr. Ruth Oldenziel, hoogleraar aan de TU/e, prof.dr. Maarten van Rossem, hoogleraar aan de Universiteit Utrecht en Philips-topman ir. Gerard Kleisterlee. EU-president mr. José Manual Barroso is beschermheer van de EWE.
Helikopterlanding start EWE
Drs. Marriët Mittendorf, loco-burgemeester van Eindhoven, de nieuwe rector magnificus van de TU/e, prof. Hans van Duijn, zijn voorganger prof. Rutger van Santen en Robijn Pasman, voorzitter van de EWE zullen maandag 11 april omstreeks half tien bij het hoofdgebouw van de TU/e uit een helikopter stappen. Daarna wordt de EWE 2005 officieel geopend, waarna het congres kan beginnen.
Europa in de wereld
Studenten beleven de Europese eenwording elk op hun eigen manier. Wat is de rol van het eigen land in de Europese Unie? Welke invloed hebben studenten op het toekomstige Europa? Wordt Europa gezien als één Unie of als een continent met aparte landen? De drie conferentiedagen hebben elk een eigen thema: dinsdag 12 april is dat National, woensdag 13 april Continental en vrijdag 15 april staat Europa in de wereld centraal. Het programma van de conferenties is opgebouwd uit voordrachten en een forumdiscussie met deskundigen. Daarna gaan de studenten intensief aan de slag met simulatiespellen, werkgroepen en groepspresentaties. Bijna alle landen van Europa zijn vertegenwoordigd tijdens de EWE. Zo hebben zich studenten aangemeld uit o.a.: Frankrijk, Georgië, Griekenland, Finland, Italië, Polen, Portugal, Wit-Rusland en Zweden. De organisatie is in handen van een groep van 26 TU/e-studenten die tijdens de week geholpen worden door zon honderd studenten.
Stratum festival
Tijdens de EWE wordt een Stratum festival gehouden, waarbij publiek welkom is. Dit festival is dinsdagavond 12 april vanaf 21.00 uur op het Stratumseind. Diverse straatartiesten, cabaretiers en bands treden op in cafés in het uitgaanscentrum.
[bewerken] Externe link
[bewerken] Bronnen
- TU Eindhoven