Iets beter weer in Nederland
8 augustus 2005
Na drie weken wisselvallig en koel zomerweer zien veel mensen uit naar beter weer. Dat lijkt er voorzichtig aan te komen de komende dagen. We zijn het misschien alweer vergeten, maar de zomer heeft tot nu toe ook zomerse perioden gekend.
Veel vakantiegangers in Nederland klagen over het weer. Begrijpelijk, op je vakantie wil je toch zon, aangename temperaturen en als het even kan droog weer. Al drie weken is het weer nu van slag, het is vrijwel iedere dag wisselvallig en koel. Toch hebben we qua hoeveelheid zon geen reden tot klagen: in augustus heeft De Bilt tot nu toe zelfs meer zon (51%) dan gemiddeld in augustus (31%) gehad. De vooruitzichten voor de komende dagen zijn iets beter: nog een enkele bui, af en toe zon en vanaf woensdag geleidelijk iets warmer.
Wat vaak vergeten wordt is dat het 3 weken geleden wel degelijk zomers geweest is. Van 9 t/m 17 juli was het overwegend droog, vrij warm en meestal fraai zomerweer. Vanaf de 18e raakte de zomer het spoor bijster met onstandvastig, somber en soms nat weer met temperaturen die op de meeste dagen beneden het langjarige gemiddelde lagen. Juni was als maand zeer warm en zonnig. De eerste helft van de maand was het op de meeste dagen koel, daarna werd het zomers warm. Dit resulteerde in de 36e landelijke hittegolf sinds 1901
Bron: KNMI