Gratie verleend aan Britse lerares in Soedan
Uit Wikinews
3 december 2007
President Omar al-Bashir van Soedan heeft volledige gratie verleend aan de Britse onderwijzeres Gillian Gibbons, die vorige week veroordeeld werd tot 15 dagen celstraf nadat ze haar leerlingen een teddybeer Mohammed liet noemen.
De beslissing werd gemaakt na een ontmoeting met twee leden van een Britse Moslimgroep die naar Soedan afreisden na haar gevangenneming ongeveer een week geleden. De gevangenneming van de 54-jarige onderwijzeres uit Liverpool veroorzaakte over de hele wereld protesten met moslims in Soedan die voor haar dood protesteerden en moslims in Groot-Brittannië die juist voor haar vrijlating protesteerden.
De Britse premier Gordon Brown zei dat hij "verheugd en opgelucht" is over het besluit. "Het spijt mij als ik moeilijkheden heb veroorzaakt" zei Gillian Gibbons. Ze wordt meteen vrijgelaten.
[bewerken] Gerelateerde artikelen
- Teddybeer Mohammed levert Britse lerares 15 dagen cel op in Soedan, 30 november 2007
[bewerken] Bronnen
- "Teddy row teacher to be released". BBC News Online, 3 december 2007 (Engels)
- Matthew Weaver and agencies "Sudan to free teddy row teacher". Guardian Unlimited, 3 december 2007 (Engels)